Άνετη επικράτηση επί του ΟΑΧ (61-83) μετά το εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο (ειδικά) ημίχρονο, η ανδρική ομάδα του ΑΟΚ Χανιά μπήκε με το ¨δεξί” στις υποχρεώσεις της στο 2019, επικρατώντας με 83-61 του Ο.Α.Χανίων στο κλειστό Κλαδισού, σε ματς που έγινε το Σάββατο (12/1) το απόγευμα.

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τον ΑΟΚ να έχει διαφορά 24 πόντων (50-26) με 11/15 τρίποντα!

Στην επανάληψη, ο κόουτς Παπανικολάου είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πολλά σχήματα και να κάνει rotation, με τη διαφορά να διατηρείται στα ίδια επίπεδα και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 61-83 (τυπικά γηπεδούχος ο ΟΑΧ).

10λεπτα: 13-23, 26-50 (ημιχρ.),43-68,61-83 (τελ. σκορ)

ΑΟΚ Χανιά (Χρ. Παπανικολάου): Κατράνας 15 (4),Αδοντάκης 13, Αλεξίου 12 (2), Σκαμνάκης 11 (3), Σειραδάκης Μαν.9 (3), Παλαιοκρασάς 8, Κολαρετάκης 7, Ερηνάκης 4 (1), Κουτσαβδής 2, Πούρος 2